Koučing - Getting Things Done

osobná a organizačná produktivita

​Čo je metóda GTD


Využi svoj potenciál naplno a ži profesionálne


​Je squellé stretnúť cieľavedomých ľudí, ktorí majú squellé nápady. Každý si vieme vymyslieť niečo úžastné, ale mnohokrát sú veci len povedané, neuskutočnené. Nenaplnený potenciál. Nedokončené dobré nápady. Dnes je náročnejšie ako kedykoľvek inokedy vybalansovať náročný pracovný život so zmysluplným trávením voľného času pretože nám dnešná doba ponúka obrovské množstvo možností - ako nikdy predtým.
Ak máte byť profesionál, mali by ste pracovať profesionálne efektívne tak v práci ako vo svojom voľnom čase.

​Čo, ako a kedy robiť je to hlavné, čo vám ponúkam, aby ste mali všetko hotové (v preklade getting things done skrata GTD).​Čo ponúkam


​Ponúkam ti koučingové služby v štýle jeden-na-jedného zamerané na efektívne zvládanie každodenných aktivít. Budem trénerom tvojej produktivity a naučím ťa osvojiť si návyky, ktoré ti pomôžu robiť čo je dôležité v správnych termínoch a kedy ťa to bude baviť.

​​Prečo tréner?


​​Z rovnakého dôvodu prečo napríklad vrcholový krasokorčuliar či sólista v hre na klavír majú svojich učiteľov a trénerov. Určite sa každý vie naučiť korčuľovať rovnako ako sa vie každý aj sám naučiť hrať na hudobný nástroj. Ale je to práve tréner, ktorý vás pomôže usmerniť ale hlavne motivovať pri dosiahnutí želaných výsledkov. Presne to platí aj vo vašom bežnom živote, kde potrebujete efektívne plniť rôzne úlohy. Ja ako tréner vám pomôžem vytvoriť vám namieru váš denný plán a viesť vás na individuálnej úrovni.

​​​Kedy ti hlavne viem pomôcť

​​

  • ak sa chceš pustiť do nového projektu (nová zodpovednosť, rozšírenie zodpovednosti)
  • ak potrebuješ rýchlo rásť v kariére a predbehnúť nadriadených
  • ak sa potrebuješ čo najrýchlejšie niečo nové naučiť (a môže to byť aj cudzí jazyk)
  • ak potrebuješ realizovať viac a viac vecí za menej času

​Kedy určite využiť koučing

​​

  • ​ak cítiš, že súčasné pracovné tempo nezvládaš
  • ​ak máš tendenciu odkladať dôležité povinnosti - prokrastinuješ
  • ​ak sa cítiš neustále zaneprázdnený, vyhorený
  • ​ak si nevieš zorganizovať svoj deň, dodržať úlohy a ak sa na teba nedá spoľahnúť

​​Ako to celé prebieha


Ako prvé si dohodneme úvodnú konzultáciu, ktorú ponúkam zadarmo. Budem sa zaujímať ako pracujete, aké úlohy vykonávate, a ako ich dokážete plniť. Na základe týchto vstupov vám navrhnem kde vám viem pomôcť. Ponúknem vám svoje tipy a rady. Poviem vám, čo máte robiť a ako to máte robiť. Celý mesiac budem váš kouč. Budem vás kontrolovať ale hlavne motivovať, aby ste svoj čas využili maximálne produktívne, čo vôbec neznamená, že budete pracovať 8 hodín denne. Práve naopak. Stihnete svoju prácu, koníčky, rodinu a budete šťastný ako máte všetko zorganizované. Obyčajne postačí osvojiť si niekoľko nových návykov a otvoria sa vám úplne nové možnosti.

Ak by ste chceli, aby som prišiel o metóde GTD rozprávať vašim zamestnancom, veľmi rád si dohodnem termín prednášky. Mám pripravenú 90 minútovú zujímavú prednášku s fokusom na osobnú a organizačnú produktivitu. Som pripravený prednášku prispôsobiť aj konkrétnym potrebám, a detailnejšie sa venovať rôznym témam.

O mne
Matúš Kočiš

Som 37 ročný absolvent TUKE FEI, žijúci v Prešove a ponúkam koučingové služby v štýle jeden-na-jedného zamerané na efektívne zvládanie každodenných aktivít. Budem trénerom tvojej produktivity a naučím ťa osvojiť si návyky, ktoré ti pomôžu robiť čo je dôležité v správnych termínoch a kedy ťa to bude baviť. Som pripravený školiť aj celú skupinu vo forme pripravených prednášok.

Pokiaľ chcete v živote niečo zmeniť, musíte vystúpiť mimo komfortnú zónu
Kľúčové slová
GTD metóda osobného časového manažmentu Getting Things Done mať všetko hotové prokrastinácia pracovať efektívne